káva

V spoločnosti SMIT&DORLAS kávové zmesi pražíme vždy v malých množstvách. Vďaka pomalému praženiu sa všetky chute pomaly rozvinú a zvýraznia, tak aby ste mali iba ten najlepší pôžitok pri pití našich káv. Všetky kávové zmesi sú 100% certifikované spoločnosťou Rainforest Alliance. Každá zmes má svoj jedinečný charakter. Vyberte si, ktorá vyhovuje práve vám.

KÁVA

Vybrali sme pre vás štyri vysoko kvalitné zmesi káv s certifikátom Rainforest Alliance. Myslíme na našich dodávateľov zelenej kávy z Južnej a Strednej Ameriky, Afriky a Ázie. Trvalo udržateľný rozvoj v pestovaní kávy, rešpekt pred farmármi a ich ďalšími generáciami. Toto nie sú pre nás len prázdne frázy, ale skutočne neoddeliteľná súčasť firemnej DNA.

Caffè Delicato

100 % Rainforest Alliance certified

Doprajte si čas na jemnú chuť a arómu. Kávová zmes zložená z najlepších zŕn arabiky z Brazílie, Kolumbie, Strednej Ameriky a východnej Afriky, ktoré dávajú tejto káve špeciálnu ostrosť a korenistý charakter. Zmes má stredne silné telo a mimoriadne jemnú dochuť. Vďaka pomalému praženiu je optimálne vyvážený pomer medzi arómou a intenzitou jej tela. Je obzvlášť vhodná na prípravu espressa, lunga, mliečnych špecialít a aj filtrovanej kávy.

PRAŽENIE: medium

CHUŤOVÝ PROFIL: bobuľové ovocie, lieskový oriešok, mliečna čokoláda

POCIT V ÚSTACH: ovocná, sladká so stredne silným telom

INTENZITA:   

ACIDITA: 4/5

KÁVOVÉ ZRNO: 100% arabika

Espresso Intenso

100 % Rainforest Alliance certified

Zasnívajte sa pri bohatej a plnej aróme. Kávová zmes, v ktorej základ tvoria zrná arabiky z Brazílie. Pridaním ručne zbieranej a mokrou metódou spracovanej arabiky zo Strednej Ameriky, vzniká vyvážený aromatický dozvuk chutí. Pre silné telo, bohatú a plnú krému primiešavame zrná robusty z Vietnamu a Indie spracované taktiež mokrou metódou. Je obzvlášť vhodná na prípravu espressa, lunga a mliečnych špecialít.

PRAŽENIE: medium/dark

CHUŤOVÝ PROFIL: horká čokoláda, oriešky, čierne korenie

POCIT V ÚSTACH: výrazná, korenistá s plným telom

INTENZITA: 

ACIDITA: 3/5

KÁVOVÉ ZRNO: 90% arabika 

Lungo Passionato

100 % Rainforest Alliance certified

Dôverujte klasickej chuti. Kávová zmes zložená zo zŕn arabiky z Brazílie, Strednej Ameriky a východnej Afriky spracované všetky mokrou metódou. Na dosiahnutie plnšieho tela a intenzívnejšej arómy primiešavame zrná robusty z Vietnamu a Indie. Vďaka ustálenému a nie príliš dlhému praženiu vzniká optimálny chuťový zážitok. Je obzvlášť vhodná na prípravu espressa, lunga v automatických kávovaroch, a aj na prípravu filtrovanej kávy.

PRAŽENIE: medium

CHUŤOVÝ PROFIL: horká čokoláda, oriešky, karamel

POCIT V ÚSTACH: ovocná, sladká so stredne silným telom

INTENZITA:  

ACIDITA: 3,5/5

KÁVOVÉ ZRNO: 90% arabika 

Excellent

100 % Rainforest Alliance certified

Mletá kávová zmes vhodná na prípravu filtrovanej kávy. Kávové zrná použité na túto zmes pochádzajú najmä z Ázie a Južnej Ameriky. Rastú na úpätiach kopcov s priemernou výškou 1500 metrov nad morom s vynikajúcimi klimatickými podmienkami. V káve prevládajú chute čokolády a lieskového orieška, ktoré sa zaobaľujú do smotanového nádychu. Tieto vlastnosti spolu s dochuťou citrónovej trávy tvoria príjemnú filtrovanú kávu plnej chuti.

PRAŽENIE: medium

CHUŤOVÝ PROFIL: horká čokoláda, oriešky, citrónová tráva

POCIT V ÚSTACH: vyvážená, sladká so stredne silným telom

INTENZITA:  

ACIDITA: 3,5/5

KÁVOVÉ ZRNO: 90% arabika